ustawienia berta hellingera

Ustawienia w biznesie

Czego dotyczą ustawienia biznesowe?

Każdy z nas żyjąc swoim życiem otoczony jest tysiącami możliwości i ograniczeń z którymi konfrontuje się każdego dnia. Wystarczy nieco uwagi by zauważyć że, takie same sytuacje na jakie natrafiamy w życiu osobistym pojawiają się również w życiu zawodowym, pojawiają się w strukturach organizacji w których pracujemy. Systemowe patrzenie na świat pozwala nam, uświadomić sobie wielość mechanizmów i dynamik działających w systemach.

Firmy, organizacje, instytucje podlegają nieustannym zmianom, co od czasu do czasu prowadzi do problemów i sytuacji kryzysowych.

Gunthard Weber był jednym z tych którzy wprowadzili ustawienia w świat pracy i organizacji.

Dzięki ustawieniom jesteśmy w stanie uzyskać informacje o tym co się dzieje w organizacji/firmie z systemowego punktu widzenia.

Na czym polegają ustawienia biznesowe?

W organizacji ludzie funkcjonują jak reprezentanci w ustawieniu systemowym. Obejmują pozycje czy stanowiska, gdzie już działają pewne dynamiki systemowe i wnoszą do nich własne doświadczenia.
Pracownicy i kadra kierownicza często kreują w pracy struktury, odzwierciedlające struktury ich systemów rodzinnych. Szukają sobie pozycji podobnej do tej, jaką zajmowali lub zajmują w systemie rodziny pochodzenia.

Kiedy zatem w organizacji dzieje się niedobrze, kiedy funkcjonujące w niej osoby czują się źle, wiemy od razu, że ta organizacja nie jest „zdrowa” i należy przyjrzeć się uważnie dziejącym się w niej dynamikom.

System organizacji ma indywidualne cechy, które są inne niż suma jego części. Jest jak żywy organizm z własnymi dynamikami.

Kiedy firma potrzebuje ustawień biznesowych?

Jeśli więc czujesz, że w firmie:

  • „coś tu nie działa”,
  • „macie kłopoty w komunikacji”,
  • „czujecie nieproporcjonalnie małe efekty w porównaniu do włożonej pracy”.

Oznacza to, że zaburzony jest proces wymiany pomiędzy pracownikami organizacji, a także w organizacji jako całości i ostatecznie w relacji z klientami.

Nie będąc jednak świadomym dynamik powodujących taki stan, nie jest praktycznie możliwe wdrożenie skutecznego systemu naprawczego i przywrócenie w organizacji porządku, który pozwoli na jej stabilną pracę i rozwój.

Ustawienia biznesowe (organizacyjne) pomagają firmie zwiększyć efektywność i przywrócić „porządek” poprzez zrozumienie dynamiki i czynników wpływających na konkretną sytuację.

Sprawdź cenę.

ustawienia
w biznesie

Ustawienia systemowe Berta Hellingera

Jeśli więc czujesz, że:

„coś tu nie działa”

„macie kłopoty w komunikacji”

„czujecie nieproporcjonalnie małe efekty w porównaniu do włożonej pracy”

 to znaczy że zaburzony jest proces wymiany pomiędzy pracownikami organizacji, a także w organizacji jako całości i ostatecznie w relacji z klientami.

Nie będąc jednak świadomym dynamik powodujących taki stan, nie jest praktycznie możliwe wdrożenie skutecznego systemu naprawczego i przywrócenie w organizacji porządku który pozwoli na jej stabilną pracę i rozwój.

Ustawienia biznesowe (organizacyjne) pomagają firmie zwiększyć efektywność i przywrócić „porządek” poprzez zrozumienie dynamiki i czynników wpływających na konkretną sytuację.

 

pytania

Poniżej najczęściej zadawane pytania. Zapoznajcie się z nimi przed pierwszą wizytą.

1. Jak przygotować się do ustawień?

Ten rodzaj terapii nie wymaga szczególnego przygotowania. Dobrze jednak jest poświęcić trochę czasu na małą retrospekcję, rozmowy z rodzicami, dziadkami etc. Zwykle w takich chwilach pojawiają się nowe informację a te mogą okazać się przydatne.

2. Co potrzebujesz?

Przede wszystkim potrzebujesz znalezienia odpowiedniej chwili. Chodzi o to, by sesja odbyła się w spokoju, bez pośpiechu, by mieć wolną głowę bez np. presji nagłego powrotu do bieżących spraw zaraz po sesji.

3. Ile trwa wizyta?

W zależności od stopnia skomplikowania i poziomu nieporządku jaki istnieje w rodzie wizyta trwa od 40 do 90 minut.

4. Jak często korzysta się z ustawień?

Wprowadzone w czasie sesji ustawień porządki zaczynają pracować niezwłocznie i cały proces wymaga czasu by naniesione zmiany mogły znaleźć swoje odzwierciedlenie w materii (naszym życiu). Dobrze więc nie robić kolejnych ustawień przed upłynięciem 3-4 miesięcy.

Scroll to Top