ustawienia SYSTEMOWE berta hellingera

Ustawienia rodzinne

Czego dotyczą ustawienia rodzinne?

Ustawienia rodzinne mogą dotyczyć:

  • trudnych relacji wewnątrz rodziny;
  • konfliktów rodzinnych;
  • rozwodów;
  • śmierci;
  • wykluczeń;
  • kwestii majątkowych;
  • bezsilności etc.

Praca w nurcie ustawień systemowych to działania obejmujące historie całych rodzin, a także wydarzenia, które często bywają trudno zauważalne, zdarzenia takie jak sekrety, które w jakiś sposób nadal wpływają na jakość życia i dokonywane przez nas wybory. Wiele znanych i nieznanych nam zdarzeń w naszym rodzie oddziałuje na nas w niewidoczny sposób wywołując jednak widoczne skutki.

Kluczową więc sprawą jest ujawnienie ukrytych zależności. Ujawnienie zatem sił i zależności w danym systemie wpływa na ten system i na nieobecne osoby z tego systemu. Jak w mechanice kwantowej: akt obserwacji, jakim jest ustawienie, kieruje rzeczywistość na nieco inne tory.

Praktycznie zatem w trakcie ustawień wybiera się reprezentantów dla poszczególnych członków rodziny lub terapeuta „wciela” się w poszczególne role. Krok za krokiem, powoli pojawia się obraz konstelacji rodzinnej.

Praca z taką konstelacją to zdarzenie jednorazowe. Takich ustawień nie robi się często – co jest możliwe w przypadku klasycznych sesji terapeutycznych.
Na efekty ustawienia można oczekiwać nawet rok. Nie oznacza to, że nie zaczną się one pojawiać w ciągu kilku dni po sesji. Klienci często zgłaszają pierwsze widoczne zmiany już w drugim/trzecim tygodnia po wykonaniu ustawienia.
Ponadto wielu z nich zgłasza korzystne zmiany zachodzące nie tylko w odniesieniu do ich osoby, ale również innych członków rodziny.

Istnieje możliwość sesji ONLINE

Sprawdź cenę.

ustawienia rodzinne

Ustawienia systemowe Berta Hellingera

pytania

Poniżej przedstawiamy najczęściej zadawane pytania.
Zapoznajcie się z nimi przed pierwszą wizytą.

1. Jak przygotować się do ustawień?

Ten rodzaj terapii nie wymaga szczególnego przygotowania. Dobrze jednak jest poświęcić trochę czasu na małą retrospekcję, rozmowy z rodzicami, dziadkami etc. Zwykle w takich chwilach pojawiają się nowe informację a te mogą okazać się przydatne.

2. Co potrzebujesz?

Przede wszystkim potrzebujesz znalezienia odpowiedniej chwili. Chodzi o to, by sesja odbyła się w spokoju, bez pośpiechu, by mieć wolną głowę bez np. presji nagłego powrotu do bieżących spraw zaraz po sesji.

3. Ile trwa wizyta?

W zależności od stopnia skomplikowania i poziomu nieporządku jaki istnieje w rodzie wizyta trwa od 40 do 90 minut.

4. Jak często korzysta się z ustawień?

Wprowadzone w czasie sesji ustawień porządki zaczynają pracować niezwłocznie i cały proces wymaga czasu by naniesione zmiany mogły znaleźć swoje odzwierciedlenie w materii (naszym życiu). Dobrze więc nie robić kolejnych ustawień przed upłynięciem 3-4 miesięcy.

Scroll to Top