Medycyna germańska dr hammera
O Medycynie Germańskiej
Co to jest Medycyna Germańska?
Medycyna Germańska powstała w 1981 roku, a jej założycielem był wybitny, niemiecki doktor medycyny Ryke Geerd Hamer. Niech swego rodzaju zachętą i formą zaciekawienia do zapoznania się z tym tematem, będzie historia samego założyciela.
Dr Hamer sam doznając tragedii życiowej – postrzelono śmiertelnie jego syna, a on sam zachorował na raka – po tak ogromnym stresie psychicznym, który wyniszczył jego organizm, postanowił bliżej przyjrzeć się przypadkom silnego wstrząsu, które mogą wywoływać różnego rodzaju nowotwory.
Z doświadczenia wiemy, że wielu pacjentom założenia medycyny germańskiej bardzo się pokrywają z ich prywatnymi doświadczeniami.
- Czy to co nam się przydarza pochodzi z zewnątrz?
- Choroby ciała powstają w wyniku kontaktu z patogenami?
- Czy choroba nowotworowa jest czymś co „atakuje” człowieka i należy z tą chorobą walczyć?
W medycynie zachodniej nacisk w leczeniu położony jest na usunięcie objawów choroby, co więcej w onkologii mówi się nawet o „zwalczaniu” raka.
Obraz jaki jest nam przedstawiany w dzisiejszym świecie umieszcza człowieka w roli ofiary – ofiary bakterii, wirusów, niedoborów, nadmiarów, toksyn. Często podejmowane są działania określane jako profilaktyczne, których źródłem jest strach przed zachorowaniem.
Koncepcja świata, zgodnie z którą pracujmy jest inna.
Nie mamy tutaj winnego – choroby i ofiary – człowieka. Ciało traktujemy jako wspaniałego przyjaciela, który opowiada historię człowieka. Nie tylko całą historię tego jednego człowieka, ale również jego przodków.
Gdzie jest przyczyna choroby?
Konflikt biologiczny. Każde zachorowanie ma swój początek w przeżyciu wstrząsu emocjonalnego. Nie mają znaczenia fakty, ale to w jaki sposób przeżywasz to co się wydarza. Coś co dla Ciebie może być błahostką, dla kogoś innego będzie potężnym problemem, z którym nie wie jak sobie poradzić.
Aby wstrząs emocjonalny wywołał chorobę musi spełniać kilka cech:
- Być dramatyczny, przeżywany jako tragedia, nie dający zaznać spokoju;
- Niespodziewany – pojawiający się w „złym” momencie;
- Odbierany jako nie do zaakceptowania, nie do przyjęcia;
- Nierozwiązywalny – trwale lub przynajmniej na dany moment;
- I co kluczowe przeżyty w izolacji – to znaczy nie możesz lub nie potrafisz nikomu powiedzieć, co tak naprawdę dzieje się w Twoim wnętrzu, co czujesz, jakie pojawiają się emocje.
Bywa tak, że konflikt, który bezpośrednio poprzedza chorobę nie wydaje się tak poważny, aby spowodować silną reakcję ciała.
Dlaczego?
Mózg podświadomy przypomina komputer. Oprogramowanie w tym biokomputerze jest instalowane jeszcze przed poczęciem. Niezwykle istotne są okoliczności poczęcia, porodu, cały okres ciąży jak również pierwszy rok życia. Ponadto dziedziczymy programy przetrwania naszych przodków. Dlatego bywa tak, że rozwiązanie samego konfliktu bezpośrednio poprzedzającego zachorowanie nie wystarcza. Należy sięgnąć głębiej, do programów, które stoją za tym, że wystąpiła taka właśnie reakcja.
Diagnoza
Kluczem jest dotrzeć do programów, które Cię ograniczają, dotrzeć do Prawdy o Twojej sprawczości, w tym co się wydarza.
Trzeba spróbować wyjść z roli ofiary i wziąć ster życia we własne ręce.
Czasem samo zrozumienie dlaczego coś przydarza się właśnie Tobie jest uwalniające, a czasem trzeba Twojej pracy, aby puścić ograniczające przekonania i zacząć działać z wyższego poziomu Świadomości.
Jaka jest w tym nasza rola?
- Pomagamy odnaleźć głębokie przyczyny zachorowań,
- Próbujemy zrozumieć dlaczego przydarza się właśnie to,
- Pomagamy dotrzeć do konfliktów, które stoją za zachorowaniem, także do tych wcześniejszych, które zaprogramowały taki sposób reakcji ciała,
- Odkrywamy poczucie wdzięczności do ciała, za jego opowieść o tym, co mamy w sobie, we własnym wnętrzu do uzdrowienia.
To wszystko, rozpoznanie/zidentyfikowanie przyczyn konfliktów otwiera możliwości wewnętrznej pracy w tej materii, dzięki czemu pacjent ma możliwość rozwiązać je.
W takiej sytuacji, w zależności od rodzaju schorzenia sugerujemy odpowiednią naszym zdaniem terapię uzupełniającą i tak rozpoczyna się właściwa droga powrotu do zdrowia.
Więcej o innej metodzie - o Ustawieniach berta hellingera:
Medycyna germańska
Medycyna Germańska dr R. G. Hamera
pytania
Poniżej najczęściej zadawane pytania.
Zapoznajcie się z nimi przed pierwszą wizytą.
1. Jak przygotować się do sesji?
Na całość składają się dwa etapy. Pierwszy krok to wypełnienie ankiety, którą otrzymasz gdy nawiążemy kontakt. Ona jest bardzo ważna. Dzięki niej uporządkujesz to co wiesz, a także będziesz mieć okazję porozmawiać z rodzicami czy innymi członkami rodziny. Ta wiedza jest istotna gdyż w oparciu o nią będziemy mogli znaleźć przyczynę tego z czym się zmagasz.
Wypełnioną ankietę odsyłasz do gabinetu i wtedy jest czas na etap drugi – ustalamy termin spotkania na żywo bądź online.
2. Co jest najistotniejsze?
Najważniejszy jest brak pośpiechu i jak najbardziej dokładne przygotowanie ankiety. Każdy, czasem wydający się nieistotnym szczegół może zagrać rolę więc planując taką konsultację postaw na spokój i dokładność.
3. Ile trwa wizyta?
Kiedy dysponujemy wypełnioną przez Ciebie ankietą możemy przygotować spotkanie podczas którego rozwiniemy zagadnienia, połączymy fakty i zbudujemy obraz przyczynowy tego co się Tobie/z Tobą dzieje. Kiedy to mamy – rusza działanie terapeutyczne i nam pozostaje maksymalne jego wspieranie. W jaki sposób? To już bardzo indywidualne zatem o tym już na miejscu.
Czas trwania spotkania to 60-90 min.
4. Jak często korzysta się z takich konsultacji?
To w sumie zależy od stopnia skomplikowania historii danej osoby. Jeśli „masa traumatyczna” jest bardzo duża a ilość objawów somatycznych przytłacza czasem trudno jest rozłożyć wszystko na części pierwsze w jednym spotkaniu. Wtedy wyłania się najistotniejsze przyczyny i z nim pracuje. Na kolejne przyjdzie czas i tu warto zrobić ze 3 miesiące przerwy.